Emlak Endeks

Sektörel Emlak Endeks çözümleri için doğru adrestesiniz.

Destek alın

Emlak Endeks

Emlak Endeksi Veri Paketi

Emlak endeks verisi her yıl ülkemizin ilgili bakanlıklarınca incelenip belirlenen salt bir verinin üzerine sektörel uzmanlık katılarak oluşturulan özelleşmiş bir veri paketidir. Bu veri paketinin adı emlak endeks verisidir ve gayrimenkul değerleme sırasında kullanılır. Nasıl kullanıldığı ve ne şekilde edinildiği ise bir standarda bağlı değildir. Çeşitli algoritmalar ile farklı sonuçlar edinilebilir. Bu noktada endeksper.com çatısında sunduğumuz algoritma ile yüksek doğruluk oranını yakalamış bir hizmet sunmaktayız.

Sistemimize üye girişi yaparak gayrimenkul varlıklarınızı eklemeniz sonrası, sistem otomatik değerlemelerini yaparak toplam varlık değerinizi, bunları nasıl yönetmek istediğinizi ve harita üzerinde erişim kolaylıklarını size sunacaktır.

Sıkça Sorulanlar ve Yanıtları

Emlak endeksi nasıl hesaplanır?

Emlak endeks verisinin en temel veri seti tüik (türkiye istatislik kurumu) tarafından yıl sonu yayınlanan alım-satım raporlarından hesaplanmış salt endeks verileridir. Bu veriler bölgelere göre genellenmiş şekildedir ve doğrudan sonuç hesaplamada kullanılamaz durumdadır.

Endeksper ‘in hesabına neden güvenmelisiniz?

Endeksper.com 10 yılı aşkın deneyimi ile emlak sektöründe algoritmasını oturtmuş ve yüksek doğruluk oranı ile sonuçlar raporlamaktadır. Raporların bir uzman nezdinde teyit edilmesinde hiç bir sorun yoktur, aksine bizi doğruladığını göreceksiniz.

API desteği var mı?

Evet, emlak endeks datalarımızı seçilen 1 yıl için (örneğin 2022 dataları) statik olarak api kiralaması yapabilirsiniz. Dinamik API sağlanmamaktadır, yalnızca üyelerimiz dinamik olarak hesaplama ve bildirim edinebilmektedir.

Endeksper , emlak profesyonelleri içindir.